Kameralny ogród w Wilanowie

Kameralny ogród w Wilanowie – REALIZACJA

Powierzchnia: 40m2

 

Dla młodego małżeństwa z dzieckiem stworzyliśmy intymne miejsce z dużym tarasem do biesiadowania i z miejscem na niewielkiego grilla.

 

W celu zapewnienia prywatności zaproponowaliśmy „lekką” konstrukcję pergoli z pnączami, które stworzą zieloną ścianę zasłaniającą Klientów od sąsiedniego ogrodu. Na pergoli  dodatkowo będą rozwieszone lampki, które stworzą przyjemny klimat wieczorami.

 

Zamiast pracochłonnego trawnika zaprojektowaliśmy nawierzchnię z płyt chodnikowych i żwiru podkreślający nowoczesny charakter założenia.

 

Najważniejszą wytyczną dla klientów było zasłonięcie pompy ciepła. Wykorzystaliśmy do tego konstrukcję tarasu. Zastosowaliśmy drewniany panel z lustrem, które optycznie powiększa przestrzeń, a obok zaprojektowaliśmy wysokie trawy, które skutecznie zasłaniają niechciany widok, jednocześnie zostawiając dostęp do pompy.

 

Niefunkcjonalna przestrzeń pod schodami została zabudowana drewnianą ścianką z drzwiczkami, dzięki czemu Klienci zyskali niewielki składzik na narzędzia ogrodowe.

 

W centralnym punkcie ogrodu zaprojektowaliśmy niewielkie drzewo widoczne z tarasu. Zdecydowaliśmy się na Świdośliwę ze względu na sezonowość- ozdobne kwiaty, owoce i jesienne przebarwienia liści. Przy samym tarasie w podwyższonej rabacie znalazł swoje miejsce przebarwiający się jesienią klon. Na podłodze balkonu zawieszone są drewniane skrzynki z trawami i lawendą. Z poziomu balkonu mamy wrażenie, że rosną w rabacie.

 

Całości dopełnia klimatyczne oświetlenie.